Nyári félévzáró a Központi Szövetségben!
- Márta Csire

- 24 órával ezelőtt
- 1 perc olvasás
Ma a tagegyesületek képviselőivel közösen zártuk le a félévet egy tartalmas és jó hangulatú nyári partin. Az est kezdetén Seidler Andrea, a KSz elnöke köszöntötte a vendégeket, és megköszönte az elmúlt félév közös munkáját, elkötelezettségét és együttműködését.
Az est során betekintést nyerhettünk a Bécsi Irodalmi Műhely fordítószemináriumának immár két éve zajló munkájába. Nádori Lídia, a szeminárium vezetője bemutatta a műhely történetét és működését, a szeminaristák pedig izgalmas történeteken keresztül meséltek a fordítás szépségeiről, kihívásairól és különleges pillanatairól.
Bemutatkozott az Egy sima, egy fordított könyvklub is, amely eddig már nyolc alkalommal hozta össze az irodalomkedvelőket. A klubnak mára stabil közössége alakult ki, de továbbra is szeretettel vár minden olvasni szerető és érdeklődő tagot.
Az est zárásaként Bánhalmi Norbert, a KSz marketingese mutatta be nemzetközi projektjét, amelyet fiatalokkal együttműködve hoztak létre. A kezdeményezés a KSz és tagszervezeteinek hálózatát mutatja be egy olyan, innovatív struktúrában, amely közel áll a fiatal generáció és az AI-korszak digitális gondolkodásához. A projekt egyszerre erősíti tagszervezeteink láthatóságát, kapcsolatrendszerét és az általuk végzett értékes munka megismertetését.
Az est közös beszélgetéssel, finom falatokkal és egy pohár bor mellett zárult.
A nyárra ugyan kissé lelassulunk, de szeptemberben friss energiákkal és új lendülettel folytatjuk a munkát!
Addig is mindenkinek kellemes, pihentető és gondtalan nyarat kívánunk!





















